Нерухомість від забудовників

Як придбати квартиру і не потрапити на недобудову

Голова правління – президент «Київміськбуду» Ігор Кушнір в блозі для «НВ.Бізнес» про те, як безпечно інвестувати в первинний ринок нерухомості.

Як купити квартиру на первинному ринку нерухомості і не потрапити в недобуд. Кілька років тому таке питання не здавалося складним: вибираєш компанію з ім’ям, щоб квадрат був не дуже дешевий і був портфель зданих об’єктів, і вперед. Але зараз все змінилося.

КиївміськбудТе, що сталося з Укрбудом і Аркадою довело, що великий і гучний зовсім не дорівнює надійний. Ці ситуації докорінно змінили уявлення потенційних покупців про те, яким має бути надійний забудовник. Якщо раніше кількість реалізованих ЖК була одним з основних маркерів, що і наступні будуть добудовані, то сьогодні — ні.

На мою думку, сьогодні основною запорукою надійності компанії є фінансова спроможність і «подушка безпеки», яка може спрацювати в небезпечний момент. Поясню. Фінансова спроможність розповість про те, чи може компанія будувати сьогодні і в подальшому. На прикладі Укрбуду ми бачили багато зданих об’єктів, але в один момент корпорація не змогла тягнути взятий обсяг через відсутність грошей. Немає перспективи — немає компанії.

Під «подушкою безпеки» я маю на увазі наявність тієї чи іншої підмоги, на яку компанія зможе спертися в складний момент. Наприклад, 80% акцій Київміськбуду належить громаді Києва в особі Київради. А значить, якщо не дай Бог, станеться якийсь форс-мажор, місто зможе закінчити розпочаті об’єкти і передати людям квартири.

Далі пропоную розглянути універсальний алгоритм дій, виконання якого допоможе спати спокійно інвесторам первинної нерухомості.

  1. У Києві створено спеціальний Центр моніторингу забудови міста.На його сайті в режимі реального часу можна перевірити кожне будівництво на предмет законності. І якщо не відповідають цільове призначення землі, є проблеми з її оформленням або немає якогось документа, об’єкт буде позначений на карті червоним.
  2. За поспит не б’ють:обов’язково цікавтеся у відділах продажів документами. Як правило, забудовник, який себе поважає, не починає продажі, поки в його розпорядженні немає пакета документів, необхідних для виконання певних робіт. Але краще уточнювати, забудовники бувають різні.
  3. Оптимальне рішення — приводити з собою юриста.Договори нерідко бувають складені занадто сухою юридичною мовою, зрозуміти яку простому обивателю складно.
  4. Вивчайте історію компанії.Хто за нею стоїть, хто за фактом керує процесами, до кого, в разі чого, бігти. Це не є гарантією, але займає левову частку в питаннях остаточної добудови об’єкта.
  5. Квадратний метр не має бути дешевшим за середньоринкову ціну.Пропонувати «за 3 копійки» можуть у кількох випадках, але всі вони мають не дуже позитивний результат. Або в разі використання найдешевших, а значить неякісних будматеріалів. Або коли люди, які будують будинок, зовсім не будівельники, без відповідної кваліфікації та вмінь. Або немає нормально оформленого пакета документів. Або все перераховане разом. У будь-якому разі, нічого доброго не буде.

Якщо зірки зійдуться, а людина все перевірить і вибере об’єкт правильної компанії, то через кілька років комплекс буде завершено, а щасливий володар нових квадратний метрів отримає заповітне право власності.

Інвестування в первинний ринок нерухомості — це завжди ризик. Як і будь-яка інша інвестиція в те, що на момент купівлі не можна помацати руками. Але хто не ризикує, той і не перемагає.

Всі новини Київміськбуд →
powered by lun.ua
Реклама забудовників
Останні новини:
Terracotta 30.10.2020 ЖК Terracotta

Ярославів Град 30.10.2020 ЖК Ярославів Град

Urban Park 29.10.2020 ЖК Urban Park

Файна Таун Акція завершена 28.10.2020 ЖК Файна Таун

Комфорт Таун Акція завершена 28.10.2020 ЖК Комфорт Таун

SVITLO PARK Акція завершена 28.10.2020 ЖК SVITLO PARK

Місто Квітів 28.10.2020 ЖК Місто Квітів

LUCKY LAND 28.10.2020 ЖК LUCKY LAND

Метрополіс 28.10.2020 ЖК Метрополіс

Вежа на Ломоносова 28.10.2020 ЖК Вежа на Ломоносова

Всі новини→
Отримуй новини і акції забудовників
  • Нові комплекси (щопонеділка)
  • Новини забудовників (щочетверга)
  • Динаміка будівництва (раз на місяць)

Поставте галочку "Я не робот" і натисніть кнопку "Підписатися на розсилку"

Реклама забудовників
Ціни в новобудовах Києва
Ціни Розділ містить інформацію про поточні ціни в новобудовах Києва Дивитися ціни Києва→
Гарячі пропозиції
Квартири Києва: новобудови і вторинний
Відео новобудов Києва
Відео Розділ відео містить презентації, хід будівництва та аерозйомку житлових комплексів Києва Дивитися відео новобудов Києва→
Популярні забудовники Каталог забудовників →