Нерухомість від забудовників

Як створюються концепції успішних ЖК: Дмитро Змієвець на III Residential Development Forum

Порівняно з 2018 роком, кількість об’єктів комплексної забудови зросла на 30%. Про це на III Residential Development Forum розповів спеціаліст з маркетингу ІБК «Обрій» Дмитро Змієвець. На його погляд, у 2019 році найпопулярнішим на ринку столичної нерухомості став масовий сегмент з переліком додаткових переваг та доступною ціною.

ІБК ОБРІЙ

«Вимоги інвесторів суттєво зросли. Вони зацікавлені у купівлі не просто житла, а житла з певними гарантованими перевагами. Серед них, зокрема: закрита територія, паркінг, консьєрж-сервіс, певна інфраструктура тощо», - зазначив експерт.

Дмитро Змієвець зауважив, що об’єкти комплексної забудови, навіть якщо інфраструктура існує ще тільки на папері, значно простіше продавати, аніж об’єкти точкової забудови з обмеженою прибудинковою територією.

«Наразі інфраструктура є важливим каталізатором зацікавленості потенційного інвестора. До об’єктів інфраструктури, які здатні надати перевагу комплексам, варто наголосити на тих, що стосуються дітей, дошкільні навчальні та середні заклади освіти, комерційні приміщення. З огляду на це, можна припустити, що у наступні 2-3 роки ринок нерухомості зазнає певної трансформації: забудовники перед тим як заселяти комплекс, спершу дбатимуть саме про реалізацію об’єктів інфраструктури», - вважає він.

За його даними, у 2019 році важливим для ринку також стало те, що, через значні фінансові ризики, кількість покупців на стадії котловану знизилася на 15-20%. Інвестори, як зауважив Дмитро Змієвець, переорієнтуються на об’єкти, що знаходяться на фінальному етапі будівництва та вторинний ринок нерухомості. Водночас проєкти з бездоганною репутацією гарно продаються і на первинному ринку, навіть на етапі котловану. Нові ж проєкти для вдалого старту потребують додаткового маркетингового бюджету на просування.

Експерт вважає, що поточний рік, попри низку скандалів на первинному ринку Києва, а також через політичну ситуацію в країні, був досить стабільним.

«Вибори Президента та парламенту залишили після себе більше питань ніж відповідей. Це саме стосується неочікуваного суттєвого зміцнення гривні. Теоретично ці «події» мали б вплинути на ринок нерухомості. Проте відкладений попит, який виник у період виборів і різкого падіння курсу долара, через місяць-півтора був конвертований в реальні угоди», - сказав він.

Для сталого розвитку ринку нерухомості, на думку фахівця, доцільно було б на законодавчому рівні закріпити гарантії захисту вкладень інвесторів, по суті впровадивши «прозорий» ринок будівництва житла.

«По перше, це дасть змогу упорядкувати та значно полегшити процеси видачі забудовникам дозвільних документів. По друге – стимулюватиме будівельні компанії перед початком старту продажу об’єктів мати весь пакет дозвільних документів. При цьому даний факт має бути зафіксованим в єдиному реєстрі. Отже, на законодавчому рівні та під впливом відповідного попиту ринок ймовірно зазнає таки змін, що вестимуть до продажу житла виключно за наявності повного пакету дозвільних документів у забудовника. Такий механізм здатен призвести до зниження фінансових ризиків, проте обумовить підвищення ціни нерухомості», - підсумував Дмитро Змієвець.

Всі новини ІБК ОБРІЙ →
powered by lun.ua
Реклама забудовників
Останні новини:
Святобор 06.12.2019 ЖК Святобор

Henesi House 06.12.2019 ЖК Henesi House

Володимирський 06.12.2019 ЖК Володимирський

Яскравий 06.12.2019 ЖК Яскравий

Традиція 06.12.2019 ЖК Традиція

Сирецькі сади 06.12.2019 ЖК Сирецькі сади

Традиція 06.12.2019 ЖК Традиція

Сирецькі сади 06.12.2019 ЖК Сирецькі сади

Нивки-Парк 05.12.2019 ЖК Нивки-Парк

Теремки 05.12.2019 ЖК Теремки

Всі новини→
Отримуй новини і акції забудовників
  • Нові комплекси (щопонеділка)
  • Новини забудовників (щочетверга)
  • Динаміка будівництва (раз на місяць)

Поставте галочку "Я не робот" і натисніть кнопку "Підписатися на розсилку"

Реклама
Ціни в новобудовах Києва
Ціни Розділ містить інформацію про поточні ціни в новобудовах Києва Дивитися ціни Києва→
Гарячі пропозиції
Квартири Києва: новобудови і вторинний
Відео новобудов Києва
Відео Розділ відео містить презентації, хід будівництва та аерозйомку житлових комплексів Києва Дивитися відео новобудов Києва→
Популярні забудовники Каталог забудовників →