Нерухомість від забудовників

Uno City House: технологічні особливості добудови чужих довгобудів

Інвестиційно-будівельна компанія «ОБРІЙ» у 2019 році розпочала роботи по завершенню будівництва чужого довгобуду по вул. О. Теліги, 25. Які технічні питання довелось вирішувати спеціалістам компанії у цьому непростому бізнес-напрямку, розповідає Сергій Приходько – заступник директора з капітального будівництва ІБК ОБРІЙ.

ІБК ОБРІЙ

Добудувати чужий довгобуд завжди дорого. Такі будинки потребують серйозних експертиз з непередбачуваним результатом та дорогих робіт. Водночас робота у цьому бізнес-напрямку може стати такою собі лакмусовою смужкою на виявлення професіоналізму команди забудовника. Своєрідним викликом на спроможність зробити те, що багатьом не під силу. Внаслідок наявності прихованих ризиків, забудовники, у своїй більшості, воліють не мати справу з чужими недобудованими об’єктами.

Наразі на будівельному майданчику по вул. О. Теліги, 25 тривають роботи по завершенню чужого довгобуду. Що ж передувало заходу на будівельний майданчик бригади будівельників, повідомив нам Сергій Приходько, заступник директора з капітального будівництва ІБК ОБРІЙ:

«У першу чергу, необхідно було отримати вичерпну інформацію стосовно реального технічного стану об’єкту та детально її опрацювати. І лише після цього можна вести розмову стосовно подальшої реалізації запланованого будівництва в рамках добудови даного об’єкта. То ж з цією метою було проведено ряд технічних досліджень.

Встановлення технічного стану існуючих конструкцій

Так, для встановлення технічного стану існуючих конструкцій незавершеного будівництва було проведено:

  • візуальне та інструментальне обстеження конструкцій будівлі;
  • обміри конструкцій будівлі та розроблені обмірні креслення;
  • а також визначено технічний стан конструктивних елементів будівлі.

На основі отриманих даних було складено звіт з висновками та рекомендаціями. Згідно з якими, технічний стан обстежених конструкцій визнано задовільним, а подальша добудова житлового будинку – цілком реальною.

Інженерно – геологічні вишукування

Щоб оцінити наявний стан ґрунтів основи, гідрологічні умови ділянки та дослідити фізико-механічні властивості ґрунтів, що знаходитимуться в активній зоні фундаменту проєктної споруди, було виконано:

  • буріння 4 свердловин глибиною по 36,0 м;
  • статичне зондування ґрунтів у 2-х пунктах;
  • відбір ґрунту та їх лабораторні дослідження.

Згідно з отриманими даними було сформовано звіт з рекомендаціями щодо подальшого проєктування фундаменту під будинок.

Статичні випробування існуючих буроін’єкційних паль

Було визначено несучу здатність наявних паль об’єкта. Для випробування використали дві палі Ø 630 мм та довжиною 20.050 м. Застосоване навантаження, що було доведене до Р=350,06 тон, підтвердило їх несучу здатність відповідно до розрахункового навантаження. Воно складало 291,72 тон.

Для цього випробування необхідно було провести роботи з розробки ґрунту під ростверк та від’єднати їх від ростверку методом канатного різу. Далі демонтувати бетон оголовка та армування верхньої частини дослідної палі. До того ж вирівняти її поверхню на висоту достатню для розміщення гідравлічного домкрату.

В результаті, ми отримали необхідні креслення. З’єднання дослідних паль з ростверком було відновлено. Самі палі – включені в роботу.

Визначення фактичного робочого армування монолітних залізобетонних конструкцій та монолітного ростверку

Вимірювання були проведені спеціалізованою організацією з застосуванням приладу «PROFSCOPE». Результати випробувань були отримані у вигляді протоколу та схем розташування елементів щодо товщини захисного шару, діаметру арматурних стрижнів та кроку окремо по кожній з із конструкцій будинку.

Висновок - армування конструкцій відповідають першочерговим проєктним рішенням відповідно до яких будувалася будівля.

Оцінка напружено-деформаційного стану існуючих конструкцій

Спеціалізованою організацією був проведений розрахунок та дослідження з оцінки напружено-деформованого стану існуючих конструкцій будинку при взаємодії елементів системи «основа – фундамент – надземні конструкції». Після чого, ми отримали технічний звіт з висновками та рекомендаціями, щодо можливості використання існуючих несучих конструкцій будинку з метою їх використання при проектуванні та будівництві нового несучого каркасу будівлі відповідно до нової концепції архітектурно – планувальних рішень.

Усі отримані вихідні дані з висновками та рекомендаціями лягли в основу проектної документації, що зрештою отримала позитивний експертний звіт. Далі була розроблена робоча документація та отримано дозвіл на виконання будівельних робіт. Що і обумовлює проведення будівельних робіт по завершенню будівництва багатоповерхового житлового будинку з вбудовано-прибудованими офісними і торгівельними приміщеннями та підземним паркінгом по вул. О.Теліги. 25".

Всі новини ІБК ОБРІЙ →
powered by lun.ua
Реклама забудовників
Останні новини:
CITY HUB 17.09.2020 ЖК CITY HUB

CITY HUB 17.09.2020 ЖК CITY HUB

Greenville на Печерську 17.09.2020 ЖК Greenville на Печерську

Terracotta 17.09.2020 ЖК Terracotta

Нивки-Парк 16.09.2020 ЖК Нивки-Парк

SVITLO PARK 15.09.2020 ЖК SVITLO PARK

West House 15.09.2020 ЖК West House

Great 15.09.2020 ЖК Great

UNO City House 14.09.2020 ЖК UNO City House

UNO City House 14.09.2020 ЖК UNO City House

Всі новини→
Отримуй новини і акції забудовників
  • Нові комплекси (щопонеділка)
  • Новини забудовників (щочетверга)
  • Динаміка будівництва (раз на місяць)

Поставте галочку "Я не робот" і натисніть кнопку "Підписатися на розсилку"

Реклама забудовників
Ціни в новобудовах Києва
Ціни Розділ містить інформацію про поточні ціни в новобудовах Києва Дивитися ціни Києва→
Гарячі пропозиції
Квартири Києва: новобудови і вторинний
Відео новобудов Києва
Відео Розділ відео містить презентації, хід будівництва та аерозйомку житлових комплексів Києва Дивитися відео новобудов Києва→
Популярні забудовники Каталог забудовників →