Нерухомість від забудовників

І півріччя 2019 року: ІБК ОБРІЙ про тенденції столичного ринку нерухомості

2019рік – не просто виборний, а виборний вдвічі. Попереду, 21 липня, на нас очікують вибори до Парламенту. Чи зазнав столичний ринок нерухомості впливу суспільно-політичних подій розповідає заступник директора ІБК ОБРІЙ з комерційних питань Олеся Перчак.

ІБК ОБРІЙ

Прогнози експертів на перше півріччя з огляду на резонансні події суспільства щодо столичного ринку нерухомості були різні. Серед основних з них: відсутність особливого впливу виборів та стримування валютних коливань. Перше півріччя добігло кінця. Що ж насправді відбулось на столичному ринку нерухомості і на що очікувати восени?

«Говорячи про цьогорічні тенденції на ринку нерухомості, у першу чергу, слід згадати про вибори, які пройшли у березні місяці, а потім - другий тур у квітні. Ринок сильно це відчув в усіх сегментах: скоротилася кількість угод в офісах продажів первинної нерухомості починаючи з кінця березня і аж до травневих свят.

Проте вже іншу картину спостерігали ми у травні. В економкласі, наприклад, біля 80% відкладеного попиту, який виник за «виборний» період, був реалізований. Хоча зазвичай травень за сезонністю не є самим активним.

Не було зменшення попиту і у червні 19-го порівняно з аналогічним періодом минулого року», - розповіла Олеся Перчак, заступник директора ІБК ОБРІЙ з комерційних питань.

Експерт також акцентувала увагу на зростанні ціни продажу: «За статистикою по об'єктах компанії «ІБК ОБРІЙ», на 27,3% зросла середня ціна продажу у І півріччі 19-го порівняно з аналогічним періодом минулого року на об’єкті «Місто квітів». Вона зросла не стільки на стадії готовності об’єкту, як за рахунок показника ліквідності».

За прогнозами Олесі Перчак, у липні і серпні найвірогідніше, що ринок і сезонно, і політично завмре. Проте немає підстав очікувати на продовження цієї тенденції восени.

«Як показує досвід, в Україні адаптація суспільства до будь-яких політичних та економічних змін відбувається протягом двох місяців. Тож з вересня очікуємо на пожвавлення ринку. Загалом осінь – є традиційно активним періодом на ринку нерухомості», - пояснила заступник директора ІБК ОБРІЙ.

Протягом першого півріччя поточного року ринок продовжує демонструвати високу активність з боку забудовників. З початку року почалось будівництво більше 20 нових об’єктів нерухомості. Зауважимо, що основний об’єм пропозицій минулого року формувався за рахунок об’єктів комплексної забудови комфорткласу, у 19-ому значно збільшилась частина об’єктів бізнескласу - майже до 50%. Забудовники роблять ставку на інвестора, якому важлива локація об’єкта, його ліквідність і ціна.

З іншого боку, не спадає інтерес до нерухомості з боку споживача.

«За результатами дослідження рівня фінансової грамотності та обізнаності, яке проводилось у рамках проекту «Міжнародні партнерства заради стабільності фінансового сектору», 70% респондентів-українців вважають, що «депозити не є небезпечним інструментом для заощаджень». Більше того, українці оцінюють ризики депозитних вкладів вище ніж ризики вкладу у нерухомість. Отже, люди купують, перепродують, здають в оренду об’єкти нерухомості. Які залишається на сьогодні цікавим альтернативним варіантом зберігання та примноження капіталу», - підкреслила Олеся Перчак.

Всі новини ІБК ОБРІЙ →
powered by lun.ua
Реклама забудовників
Останні новини:
А136 Highlight House 17.02.2020 ЖК А136 Highlight House

Campus 17.02.2020 ЖК Campus

Standard Development 17.02.2020 Standard Development

Standard Development 17.02.2020 Standard Development

Campus 17.02.2020 ЖК Campus

Інтеpгал-Буд 17.02.2020 Інтеpгал-Буд

SVITLO PARK 17.02.2020 ЖК SVITLO PARK

LUCKY LAND 15.02.2020 ЖК LUCKY LAND

ІБК ОБРІЙ 14.02.2020 ІБК ОБРІЙ

Дніпровська Мрія 14.02.2020 ЖК Дніпровська Мрія

Всі новини→
Отримуй новини і акції забудовників
  • Нові комплекси (щопонеділка)
  • Новини забудовників (щочетверга)
  • Динаміка будівництва (раз на місяць)

Поставте галочку "Я не робот" і натисніть кнопку "Підписатися на розсилку"

Реклама забудовників
Ціни в новобудовах Києва
Ціни Розділ містить інформацію про поточні ціни в новобудовах Києва Дивитися ціни Києва→
Гарячі пропозиції
Квартири Києва: новобудови і вторинний
Відео новобудов Києва
Відео Розділ відео містить презентації, хід будівництва та аерозйомку житлових комплексів Києва Дивитися відео новобудов Києва→
Популярні забудовники Каталог забудовників →