Нерухомість від забудовників

ІБК ОБРІЙ – один з найбільших платників пайових внесків

ІНВЕСТИЦІЙНО-БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ "ОБРІЙ" – є одним з найбільших платників пайових внесків у створенні й розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва за 2017 рік.

ІБК ОБРІЙ

За даними Департаменту економіки та інвестицій КМДА, надходження від сплати пайової участі становили: за 2016 рік – 563,76 млн грн, за 2017 рік -793,39 млн грн, за 2018 – 543,12 млн грн. Водночас викликає занепокоєння інформація щодо наявної заборгованості по сплаті пайової участі за 2003-2017 рік, яка станом на 01 вересня поточного року становила 2,17 млрд грн.

Інвестиційно-будівельна компанія «ОБРІЙ», розуміючи потреби міста Києва та виконуючи вимоги Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», як замовник, який має намір забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, взяла на себе зобов’язання щодо участі у створені й розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури столиці.

«Ми не лише взяли на себе зобов’язання щодо сплати пайових внесків – ми їх виконали й продовжуємо виконувати в повному обсязі. ІБК ОБРІЙ можна знайти серед найбільших платників пайових внесків у місті Києві за 2016-2018 роки, чиї надходження становлять понад 10 млн грн. Зокрема у 2017 році наша компанія спільно з ТОВ «МЖК «ОБОЛОНЬ» по ЖК «Місто квітів» внесла до бюджету Києва пайовий внесок у розмірі 12 170 017,8 грн», - повідомила Вікторія Шавгулідзе, керівник юридичного відділу ІБК ОБРІЙ.

20.09.2019 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні». Він передбачає сплату пайового внеску в перехідний період з 2020 по 2021 рік з фіксованою ставкою:

  • «…для нежитлових будівель та споруд – 4% загальної кошторисної вартості будівництва об’єкта;
  • для житлових будинків – 2% вартості будівництва об’єкта, що розраховується відповідно до основних показників опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну житлову політику і політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування…

З 2021 року законотворець передбачив скасування обов’язкового пайового внеску шляхом виключення статті 40 із ЗаконуУкраїни «Про регулювання містобудівної діяльності».

27.09. 2019 року даний Закон направлено на підпис Президенту України.

«Ще зарано говорити про фактичні наслідки для усіх учасників процесу. Проте зауважу, що згідно з чинним законодавством Забудовник будує (прокладає) інженерні мережі власним коштом і надалі передає їх місту в рахунок пайової участі. А от за новим Законом у 2020 році забудовник продовжить будувати за власним коштом інженерні мережі, однак вже не зможе компенсувати свої витрати шляхом передачі їх місту в рахунок пайової участі, оскільки прийнятий Закон передбачає, що пайова участь сплачується виключно грошовими коштами до прийняття відповідного об'єкта будівництва в експлуатацію.

Я особисто підтримую пропозиції про те, що питання пайової участі можна вирішити шляхом надання забудовнику під забудову земельної ділянки з підведеними комунікаціями.

Інститут пайової участі безумовно потребує реформування і ми сподіваємось, що дані зміни призведуть до зменшення корупційної складової, прискорять темпи введення готових об’єктів будівництва в експлуатацію і можливо за сприятливих економічних умов розвитку країни та зупинення росту інфляції сприятимуть стабілізації цін на квартири в новобудовах на користь покупців», - коментує Вікторія Шавгулідзе.

Всі новини ІБК ОБРІЙ →
powered by lun.ua
Реклама забудовників
Останні новини:
Great 15.01.2021 ЖК Great

Новопечерська Вежа 15.01.2021 ЖК Новопечерська Вежа

Great 15.01.2021 ЖК Great

BudCapital 14.01.2021 BudCapital

Київміськбуд 14.01.2021 Київміськбуд

Creator City 14.01.2021 ЖК Creator City

Family & Friends 13.01.2021 ЖК Family & Friends

Orange City 13.01.2021 ЖК Orange City

Creator City 13.01.2021 ЖК Creator City

Mirax 13.01.2021 ЖК Mirax

Всі новини→
Отримуй новини і акції забудовників
  • Нові комплекси (щопонеділка)
  • Новини забудовників (щочетверга)
  • Динаміка будівництва (раз на місяць)

Поставте галочку "Я не робот" і натисніть кнопку "Підписатися на розсилку"

Реклама забудовників
Ціни в новобудовах Києва
Ціни Розділ містить інформацію про поточні ціни в новобудовах Києва Дивитися ціни Києва→
Гарячі пропозиції
Квартири Києва: новобудови і вторинний
Відео новобудов Києва
Відео Розділ відео містить презентації, хід будівництва та аерозйомку житлових комплексів Києва Дивитися відео новобудов Києва→
Популярні забудовники Каталог забудовників →