Нерухомість від забудовників

Експерти розповіли, як запобігти виникненню недобудов

Керівник департаменту продажів корпорації «Укрбуд» Оксана Голобородько взяла участь у круглому столі Асоціації інвесторів житла з питань замороженого та незаконного будівництва у Києві. На заході інвестори, забудовники, представники влади й громадськості закцентували увагу на існуючих прикладах успішного завершення будівництва житлових комплексів, які протягом тривалого періоду були «замороженими».

Оксана Голобородько розповіла, що в активі компанії є досвід добудови чотирьох таких ЖК: «Артеміда», «Герцен-Парк», «Парк-холл «Горький» і «Лісовий». Представник будівельної компанії зазначила, що її колеги беруться за такі об’єкти як з фінансових, так і з соціальних причин – зняти напругу в суспільстві та забезпечити права інвесторів на нерухомість.

- Це дуже непросто - братися за будинки, які стояли заморожені роками! Є випадки, коли я власноруч розшукувала інвесторів, які вклали кошти в будинок та не отримали житло. Переломити їхню недовіру дуже складно, вирішити безліч юридичних питань - також. Але ж ми розуміємо, що інвестор не винний у тому, що натрапив на ненадійного забудовника. Так, будувати з нуля значно вигідніше, ніж завершувати чиїсь недобудови. Але «Укрбуд» розуміє яка це допомога Києву, зменшення соціальної напруги, - каже Оксана Петрівна. - Зараз корпорація «Укрбуд» є однією з активніших на ринку щодо добудови покинутих об’єктів.

У той самий час на сьогоднішній день у столиці нараховується близько 200 об’єктів незаконного будівництва, підкреслив директор рейтингового агентства «Євро-Рейтинг» Григорій Перерва. Хоча за офіційними даними КМДА ця цифра становить 26 новобудов.

Укрбуд

За словами Перерви, їх загальна площа сягає 1,5 мільйони квадратних метрів, що в грошовому еквіваленті становить півтора мільярди доларів. За його оцінками, в проблемних будинках можуть придбати квартири від 12 до 15 тисяч громадян. Враховуючи, що ці цифри мають тенденцію до зростання в майбутньому, постає коло питань, з якими владі та громадськості доведеться зіткнутися вже найближчим часом.

Заступник директора Департаменту земельних ресурсів КМДА Юрій Кулаковський зазначив, що недобудови виникають через низку причин: недосконалість законодавства, відсутність зонінгу та детальних планів територій, а також те, що часом забудовник не може швидко й водночас законно отримати земельну ділянку.

Але однією з найважливіших причин замороження будівництв у Києві, на думку учасників круглого столу, є поява людей, які видають себе за активістів та блокують роботу забудовника лише з єдиною метою – нажитися на ньому та отримати за безцінь квадратні метри чи гроші.
Всі новини УКРБУД →
powered by lun.ua
Реклама забудовників
Останні новини:
Creator City 27.11.2020 ЖК Creator City

Новопечерська Вежа 26.11.2020 ЖК Новопечерська Вежа

Creator City 25.11.2020 ЖК Creator City

Апарт-комплекс в Пущі Водиці 24.11.2020 ЖК Апарт-комплекс в Пущі Водиці

BOSTON Creative House 24.11.2020 ЖК BOSTON Creative House

О2 Residence 24.11.2020 ЖК О2 Residence

Life Story 24.11.2020 ЖК Life Story

Creator City 23.11.2020 ЖК Creator City

Нова Англія Акція завершена 23.11.2020 ЖК Нова Англія

Київміськбуд 20.11.2020 Київміськбуд

Всі новини→
Отримуй новини і акції забудовників
  • Нові комплекси (щопонеділка)
  • Новини забудовників (щочетверга)
  • Динаміка будівництва (раз на місяць)

Поставте галочку "Я не робот" і натисніть кнопку "Підписатися на розсилку"

Реклама забудовників
Ціни в новобудовах Києва
Ціни Розділ містить інформацію про поточні ціни в новобудовах Києва Дивитися ціни Києва→
Реклама
Квартири Києва: новобудови і вторинний
Відео новобудов Києва
Відео Розділ відео містить презентації, хід будівництва та аерозйомку житлових комплексів Києва Дивитися відео новобудов Києва→
Популярні забудовники Каталог забудовників →