Нерухомість від забудовників

Укрбуд проводить програму із завершення чужих недобудов

Директор департаменту продажів державної будівельної корпорації «Укрбуд» Оксана Голобородько в ефірі радіостанції Голос Столиці розповіла, чому залишаються недобудови, як правильно консервувати будівництво і як скандали навколо будівництва впливають на вартість квадратних метрів. Зараз у Києві налічується близько 200 проблемних об'єктів житлового будівництва, введення в експлуатацію яких під великим питанням. Про це заявив голова Асоціації інвесторів житла, член комісії Київради з питань архітектури, містобудування та землекористування Олег Петровець. За його словами, з них: 53% - офіційно неідентифіковане житло, 18% - заморожене будівництво, 15% - житло, що вже побудовано, 14% - житло в процесі будівництва.

Як можна вирішити проблему столичних недобудов і головне, хто цим повинен займатися, в ефірі радіостанції «
ГС» розповіла директор департаменту продажів державної будівельної корпорації «Укрбуд» Оксана Голобородько.

Укрбуд

Недобудови залишаються після фінансових пірамід, що «кидають» своїх інвесторів, або ж ні?

- За офіційною статистикою, зараз у Києві близько 200 недобудов, й існує думка, що практично всі з них були зупинені або отримали статус недобудов саме тому, що за будівництво даних комплексів або освоєння даних ділянок бралися шахраї. Багато з тих недобудов, які у нас є на сьогоднішній час, вийшли або організувалися у зв'язку з тим, що будівельні компанії не розрахували свої фінансові ресурси, трудові ресурси чи юридичну складову даного питання.

Чому такий несерйозний підхід?

- Зараз економічна ситуація в країні і дуже великі кореляції цін на ринку нерухомості в бік її зниження, вони дають свій відбиток для існування і для роботи будівельних компаній. Тому можна зробити висновок, що шахраї, які працювали раніше на ринку України, вони вже вичерпали себе, і люди більш уважно ставляться до вкладення грошей. Коли люди приходять до нас в компанію, вони досить планомірно вивчають всі дозвільні документи, договори, які вони підписують, обов'язково моніторять історію компанії, скільки вона існує.

Наскільки можна законсервувати недобудови?

- Все залежить від того, які застосовуються технології при будівництві. Монолітні конструкції можна законсервувати досить надовго, якщо дійсно законсервувати, а не кинути напризволяще. Ми кілька комплексів брали під своє крило і з існуючими інвесторами, нам доводилося робити і будівельні експертизи цих об'єктів обов'язково, перш за все, якщо там вже було щось побудовано. Доводилося усувати проблемні питання, які виникли за період, поки будівництво стояло, нам доводилося демонтувати деякі конструкції, випробовувати ті конструкції, які залишилися.

Якщо просто кидають будівництво, не консервують його, в майбутньому добудувати не можна? Треба зруйнувати і побудувати нове?

- Все повинна підтвердити експертиза, будівельна експертиза даного комплексу, будівництво якого вже було розпочато. Експертиза проводиться за допомогою експертів корпорації, безумовно, за допомогою ДАБК, державної структури, яка видає дозвільні документи.

Скільки часу може тривати експертиза?

- Немає певного часового режиму, все залежить від складності об'єкта, його проектних характеристик.

Наскільки поширена ситуація, коли столична компанія береться за чужу недобудову, і багато кіл пекла потрібно пройти, щоб відновити будівництво цієї недобудови?

- Наша компанія, мабуть, єдина компанія, яка має у своєму пакеті вже чотири завершених проекти, досить серйозні і знакові для нас і для тих інвесторів, які вклали в ці об'єкти десять років тому, і переживали, що втратили свою власність, дивилися на руїни, які ніким не були згідно з обіцяним планом добудовані. Ми зайшли на будівельний ринок саме з такого проекту - це був житловий комплекс «Лісовий» в Конча-Заспі. Там проводили експертизу, потрібно було демонтувати верхні поверхи, які вже піддалися руйнуванню. Починали з моніторингу документів, які документи були виділені, наскільки вони в актуальному стані - це і земельні, і проектні документи.

Це робота для юристів?

- І юристи, і архітектори, і фінансисти обов'язково, тому що потрібно визначити, яка кількість інвесторів постраждала від того, що цей комплекс був недобудований, і скільки коштів було вже освоєно, скільки було вкладено, скільки пішло невідомо куди, прорахувати за сьогоднішньою собівартістю, скільки потрібно буде вкласти в переробку проекту.

А як бути інвесторам, які вклали гроші і опинилися з недобудовою? За ними зберігаються всі умови?

- В цьому випадку нам довелося бути чарівниками. Тобто, задовольнити ті інтереси, які були у наших попередніх інвесторів, повністю надати їм ті за обсягом квадратні метри, можливо, умовивши їх переселитися на інший поверх або надавши альтернативу навіть, можливо, з якимись преференціями, щоб вони пішли назустріч. У кожному комплексі порядку 50-70 інвесторів, з кожним доводилося проводити не одну годину, щоб переконати, запропонувати, задовольнити і так далі.

Активні покупці в столиці сьогодні?

- Зараз немає такої активності, яка була два роки тому, до виникнення в нашій країні АТО, до економічного спаду, підвищення тарифів. Ситуація, безумовно, змінилася. Але у нашої компанії є постійні клієнти, є постійний попит, оскільки ми пропонуємо якісний продукт за прийнятною на сьогоднішній день, зваженою ціною на ринку.

Впливають скандали навколо будівництва в подальшому на процес будівництва або на вартість квадратних метрів?

- Кожна компанія намагається обстояти свої законні права, маючи в своєму портфелі весь пакет законних документів на даний вид будівництва. Ніхто не захоче відмовитися від проекту, в який для проектування вже вкладено величезну кількість грошей, для просування даного продукту вкладено гроші, тому, безумовно, кожна компанія законним шляхом — у всякому разі, наша компанія законним шляхом - переговорами з громадськістю, якимись роз'ясненнями, кроками назустріч, з допомогою діалогу ми намагаємося переконати, вирішити і дати людям, які інвестують в будівництво, свої квартири, будівельникам — заробити.

Всі новини УКРБУД →
powered by lun.ua
Реклама забудовників
Останні новини:
CITY HUB 03.12.2020 ЖК CITY HUB

Академ-Квартал 03.12.2020 ЖК Академ-Квартал

Сирецькі сади 03.12.2020 ЖК Сирецькі сади

Академ-Квартал 03.12.2020 ЖК Академ-Квартал

Сирецькі сади 03.12.2020 ЖК Сирецькі сади

Теремки 03.12.2020 ЖК Теремки

Причал 8 03.12.2020 ЖК Причал 8

Нивки-Парк 03.12.2020 ЖК Нивки-Парк

BudCapital 03.12.2020 BudCapital

Great 02.12.2020 ЖК Great

Всі новини→
Отримуй новини і акції забудовників
  • Нові комплекси (щопонеділка)
  • Новини забудовників (щочетверга)
  • Динаміка будівництва (раз на місяць)

Поставте галочку "Я не робот" і натисніть кнопку "Підписатися на розсилку"

Реклама забудовників
Ціни в новобудовах Києва
Ціни Розділ містить інформацію про поточні ціни в новобудовах Києва Дивитися ціни Києва→
Гарячі пропозиції
Квартири Києва: новобудови і вторинний
Відео новобудов Києва
Відео Розділ відео містить презентації, хід будівництва та аерозйомку житлових комплексів Києва Дивитися відео новобудов Києва→
Популярні забудовники Каталог забудовників →