Нерухомість від забудовників

"Укрбуд" підтримав ініціативу Київради про безкоштовну передачу квартир пільговикам

Укрбуд

Але нагадав про необхідність скасування пайових внесків будівельників.

Державна корпорація «Укрбуд» підтримує пропозицію депутатів Київради про передачу 1-1,25% житлоплощі в новобудовах міста. Про це у своїй колонці на сайті Сегодня.ua повідомив президент будівельного підприємства Максим Микитась. Він зазначив, що житло планують виділяти сім'ям пільговиків, які роками стоять у черзі.

- Запропонована Київрадою ініціатива - це реальні квадратні метри, реальне житло, яке отримають члени багатодітних сімей, воїни АТО, чорнобильці та інші пільговики. У комітетах вже підрахували, що тільки по Києву це 200 квартир на рік, - пише Микитась. - "Укрбуд" підтримає цю ініціативу і, впевнений, що до нас приєднаються інші будівельні компанії. Ми з радістю забезпечимо житлом тих, хто цього потребує.

У той же час глава «Укрбуду» підкреслив, що впроваджувати ініціативу варто тільки за умови скасування пайової участі будівельників. За його словами, великі підприємства з високим рівнем соціальної відповідальності зможуть самостійно впоратися з додатковим навантаженням. Але частина компаній, в першу чергу невеликих, буде змушена перекласти цей тягар на плечі покупців квартир.

- Але хто відповість на головне питання - на що йдуть гроші від пайових внесків? - Запитує Микитась. - Надто вже непрозорий механізм, занадто багато в ньому корупційних ризиків. Можливість зменшення суми, або взагалі звільнення від "податі" - все це залишено на розсуд Київради. Одним словом, готова середовище для "договорняків" і лобіювання, що дозволяє особливо хитрим просувати свої проекти без зайвих витрат.

Президент будівельної корпорації додав, що у направляємих до бюджету пайових внесків навіть немає чіткого цільового призначення. Тільки розпливчасте формулювання "на розвиток інфраструктури". А кошти, витрачені саме на цей напрямок будівельниками, всупереч закону «Про регулювання містобудівної діяльності», в суму пайової участі не зараховуються, зазначив Микитась.

- У компаній "Укрбуду" зараз на оформленні висить мереж на 70 (!) мільйонів гривень. І тягнеться це вже півроку. Всі ми прекрасно розуміємо, чому. А це, між іншим, і є та сама інфраструктура міста, на яку повинні виділятися крихти пайових внесків, що залишаються в бюджеті, - пояснив глава корпорації.

Втім, запропонована депутатами ініціатива теж потребує доопрацювання, вважає Микитась. На його думку, Київрада, яка виступає посередником між будівельниками і пільговиками, повиненна чітко прописати цільове призначення квартир після їх передачі в комунальну власність. А реєстр черговиків на отримання житла повинен стати відкритим і електронним, щоб громадськість міста могла проконтролювати, кому дістануться безкоштовні квадратні метри.
Всі новини УКРБУД →
powered by lun.ua
Реклама забудовників
Останні новини:
Файна Таун 01.12.2020 ЖК Файна Таун

Respublika 01.12.2020 ЖК Respublika

Київміськбуд 01.12.2020 Київміськбуд

Creator City 01.12.2020 ЖК Creator City

Orange City 01.12.2020 ЖК Orange City

Star City 01.12.2020 ЖК Star City

Урлівський 01.12.2020 ЖК Урлівський

Creator City 27.11.2020 ЖК Creator City

Новопечерська Вежа 26.11.2020 ЖК Новопечерська Вежа

Creator City 25.11.2020 ЖК Creator City

Всі новини→
Отримуй новини і акції забудовників
  • Нові комплекси (щопонеділка)
  • Новини забудовників (щочетверга)
  • Динаміка будівництва (раз на місяць)

Поставте галочку "Я не робот" і натисніть кнопку "Підписатися на розсилку"

Реклама забудовників
Ціни в новобудовах Києва
Ціни Розділ містить інформацію про поточні ціни в новобудовах Києва Дивитися ціни Києва→
Гарячі пропозиції
Квартири Києва: новобудови і вторинний
Відео новобудов Києва
Відео Розділ відео містить презентації, хід будівництва та аерозйомку житлових комплексів Києва Дивитися відео новобудов Києва→
Популярні забудовники Каталог забудовників →