Нерухомість від забудовників

Стартував другий етап робіт з будівництва Арки на ЧАЕС

Будівельники корпорації "Укрбуд" приступили до другого етапу будівництва огороджувального контуру Нового безпечного конфайнмента (Арки) на Чорнобильській АЕС. Раніше фахівці компанії демонтували понад 1800 м³ старих залізобетонних конструкцій, зрізали мостові крани, трубопроводи та інше технологічне обладнання, що залишилися після будівництва об'єкта «Укриття» над четвертим енергоблоком ЧАЕС в листопаді 1986 року. Це необхідно для спорудження укріплень і стін, які закриють розроблену французьким консорціумом «Novarka» конструкцію з двох сторін і зроблять її герметичною.

Укрбуд

«Це дуже складна робота, яку доводилося виконувати вручну. На деяких ділянках будівельники можуть перебувати лише півгодини за зміну через високе випромінювання. Обсягів тільки після аварійного бетону, який нам довелося демонтувати на місці зведення західного торця арки, вистачило б на те, щоб залити 15-ти сантиметровим шаром фундаменту ціле футбольне поле. Але весь цей бетон доводилося навпаки - сколювати та вивозити, причому в умовах надзвичайно високої радіаційної небезпеки», - зазначив Михайло Бородавко, генеральний директор ПрАТ «Укренергомонтаж», яка входить до складу корпорації «Укрбуд».

Укрбуд

В рамках першого етапу робіт в машинному залі четвертого енергоблоку демонтували понад 1000 кубічних метрів бетону. Тут українські будівельники зведуть 37-метрову Західну торцеву стіну НБК, яка надійно загерметизує четвертий енергоблок після того, як арку буде насунуто на огороджувальний контур. Для цього проектом передбачене армування конструкції та заливка двох нових фундаментних плит. На даний момент на ділянці змонтовані 35% всієї арматури, необхідної для зведення першої половини стіни. Цю частину робіт прийняли спеціальна комісія ДСП «Чорнобильська АЕС» і генеральний проектант об'єкту «Укриття» - Київський інститут «Енергопроект». Таким чином, будівельники ПрАТ «Укренергомонтаж» змогли розпочати наступну стадію. Вони залили перші 450 м³ бетону з 1,25 тис.

Укрбуд

Завершується демонтаж аварійних конструкцій і на східному рубежі арки. Після укріплення перекриттів фахівці зведуть там другу залізобетонну стіну, яка закриє арку з іншого боку. Остаточно завершити проект будівництва Нового безпечного конфайнмента планується до кінця 2017 року. Сучасне ізоляційне спорудження захистить від радіаційного випромінювання на сто років.
Всі новини УКРБУД →
powered by lun.ua
Реклама забудовників
Останні новини:
Aria 04.12.2020 ЖК Aria

Family & Friends 04.12.2020 ЖК Family & Friends

UNO City House Акція завершена 03.12.2020 ЖК UNO City House

Місто Квітів 03.12.2020 ЖК Місто Квітів

Creator City 03.12.2020 ЖК Creator City

CITY HUB 03.12.2020 ЖК CITY HUB

Академ-Квартал 03.12.2020 ЖК Академ-Квартал

Сирецькі сади 03.12.2020 ЖК Сирецькі сади

Академ-Квартал 03.12.2020 ЖК Академ-Квартал

Сирецькі сади 03.12.2020 ЖК Сирецькі сади

Всі новини→
Отримуй новини і акції забудовників
  • Нові комплекси (щопонеділка)
  • Новини забудовників (щочетверга)
  • Динаміка будівництва (раз на місяць)

Поставте галочку "Я не робот" і натисніть кнопку "Підписатися на розсилку"

Реклама забудовників
Ціни в новобудовах Києва
Ціни Розділ містить інформацію про поточні ціни в новобудовах Києва Дивитися ціни Києва→
Гарячі пропозиції
Квартири Києва: новобудови і вторинний
Відео новобудов Києва
Відео Розділ відео містить презентації, хід будівництва та аерозйомку житлових комплексів Києва Дивитися відео новобудов Києва→
Популярні забудовники Каталог забудовників →