Нерухомість від забудовників

Максим Микитась: «Київрада має повернути столицю на шлях розвитку»

Новообрана Київрада активно узялася за роботу — уже проведено два засідання, наступне заплановане на сьогодні. Серед питань порядку денного — обрання секретаря Київради та складу постійних комісій. На минулому засіданні депутати створили комісію, яка буде ревізувати всі рішення, прийняті Київрадою ще з 2006 року. Насамперед це стосуватиметься майнових та земельних питань. Експерти по-різному оцінюють перспективи роботи як цієї комісії, так і Київради в цілому.

Тож «Хрещатик» розпочинає знайомство з новими представниками громади міста. Наш співрозмовник — Максим Микитась, президент Української державної будівельної корпорації «Укрбуд», який цього року вперше став депутатом Київради.

МИКИТАСЬ МАКСИМ ВІКТОРОВИЧ

Дата народження: 13.09.1980 р.

Місце народження, освіта: народився у м. Прип’ять Чорнобильського району Київської області. У 2002 році з відзнакою закінчив Київський національний економічний університет за спеціальністю «Фінанси». 
У 2013 році захистив ступінь кандидата економічних наук. У 2014-му з відзнакою закінчив Національну академію державного управління при Президентові України. 

Кар’єра: трудову діяльність розпочав у 2002 році з посади економіста з фінансової роботи групи управління проектом «Армянськ» та групи управління проектом «Титан і Каборга» у ВАТ «Південтеплоенергомонтаж».
З 2004 по 2007 рік працював на посадах заступника голови правління з економіки та фінансів та голови правління ВАТ БМУ «Київська ТЕЦ-6».
З 2007 по 2010 рік працював на посадах генерального директора та заступника генерального директора ряду будівельних організацій: ТОВ «БК «Укрбудмонтаж» та ЗАТ «Київсоцбуд».
З червня 2010 року — президент Української державної будівельної корпорації «Укрбуд».

Звання, нагороди: академік Академії будівельних наук України. Нагороджений Орденом Української православної церкви Святителя Миколая Чудотворця, грамотою Київської міської державної адміністрації, грамотою Кабінету Міністрів України. Сім’я: одружений, виховує доньку.


Чому ви вирішили стати депутатом Київради, з якою метою?

М. М.: Майдан дав потужний імпульс змінам. Тож Київ, як і вся Україна, чекає позитивних перетворень. Але чекати мало, треба діяти. Важливо повернути Київ на шлях розвитку. Саме тому я прийняв рішення балотуватися до Київської міської ради. Працюючи в Українській державній будівельній корпорації «Укрбуд» з 2010 року, а в галузі загалом з 2002 року, я мав можливість детально вивчити ключові проблеми, пов’язані з містобудівною діяльністю у столиці. Тож їх вирішення і є основною метою моєї депутатської роботи.

Які проблеми галузі ви б назвали серед основних та як пропонуєте їх вирішувати?

М. М.: Перше стратегічно важливе питання, яке потрібно вирішити — затвердити Генеральний план Києва. Адже це основний містобудівний документ, призначений для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови міста.

Використовувати територіальні ресурси можна лише після того, як у Генеральному плані будуть визначені відповідні потреби в територіях. Лише так можна забезпечити комплексний містобудівний розвиток Києва.

Друге питання — проблеми довгобудів. Немає значення, кому належить довгобуд. Головне завдання — люди повинні отримати свої квартири. Українська державна будівельна корпорація «Укрбуд» має досвід вирішення таких питань. Нами відновлено роботи на об’єктах, які не змогли завершити збанкрутілі будівельні компанії. Зокрема по вул. Гоголівській, Генерала Жмаченка, Горького, Герцена. Понад 600 сімей очікували на завершення робіт з 2007—2008 років. Ми взяли на себе відповідальність щодо вирішення проблем людей. Наразі працюємо над завершенням та введенням в експлуатацію цих будинків у 2014 році.

Взагалі коріння проблеми довгобудів досить часто пов’язане з відсутністю відповідальності в окремих забудовників столиці. Завдання депутатів Київради, як представників територіальної громади міста, гармонізувати відносини між міською владою, забудовниками та киянами.

То як захиститися від недобросовісних забудовників, щоб взагалі не виникали проблеми довгобудів?

М. М.: Для цього, по-перше, необхідно провести інвентаризацію виділених земельних ділянок під забудову. На сьогодні в столиці часто можна побачити паркани на вулицях, які розвалюються, а за ними вже 10 років ніхто нічого не робить. Якщо земельні ділянки використовували не за цільовим призначенням або взагалі не використовували, повернути у комунальну власність. По-друге, змінити порядок виділення земельних ділянок у місті Києві. Запровадити такі умови, за яких суб’єкт господарювання, зацікавлений у будівництві, на стадії реєстрації клопотання про землевідведення підтвердить свою фінансову спроможність і надасть передпроектні пропозиції, які відповідатимуть Генеральному плану Києва. По-третє, чітко контролювати виконання договорів оренди землі, виділеної під забудову, в частині строку їх дії.

Звичайно, у моїх колег, можливо, інше бачення механізмів вирішення цієї проблеми, але мета у нас одна — люди повинні отримати свої квартири.

З іншого боку, створення технічних умов, які унеможливлюватимуть довгобуди, можуть виявитися недостатніми. Завжди знайдуться умільці обійти той чи інший нормативно-правовий акт. В такому випадку, на мою думку, важливішими є життєві цінності, такі як відповідальність, честь і гідність. Саме вони й мають лягти в основу будь-якого будівельного проекту.

Яким чином забезпечити доступ громадськості до вирішення питань забудови міста?

М. М.: Абсолютна більшість акцій і мітингів проти забудов і знищення зелених зон відбувається у зв’язку з непрозорістю процедури виділення землі. Забезпечивши вільний доступ до Генерального плану міста Києва та прозорий порядок передачі земельних ділянок, ми продемонструємо відкритість Київради. Участь киян у розгляді питань забудови міста має відбуватися на стадії прийняття рішення про виділення землі та розміщення будівельного об’єкта. Потрібно постійно тримати зв’язок з людьми. Адже ми всі живемо в одному місті, й думка кожного має значення.

Та чи стане процес при-йняття рішень прозорим? Наприклад, ви готові підтримати можливість прямої трансляції не тільки сесій Київради, а й засідань постійних комісій?

М. М.: Безумовно. Я виступаю за максимальну відкритість у роботі Київради. Того, що було раніше, вже не буде, запевняю вас. Ви не побачите «дерибану» землі, який був, і тієї «шокової терапії» щодо землевідведення.

Яким чином вирішуватиметься в нинішніх кризових умовах проблема забезпечення киян соціальним доступним житлом?
М. М.: Обсяги будівництва доступного соціального для молодих родин житла залежать від фінансування. Структура джерел коштів у класичному вигляді включає в себе механізм державного забезпечення житлом та ринкові умови. На жаль, кризові явища в Україні цього року призвели до зупинки державного фінансування програм доступного житла. Своєю чергою, ринкові методи, зокрема іпотечне кредитування, не отримало масштабного застосування. Стримуючими факторами залишаються надмірна вартість кредитів, складність оцінки платоспроможності позичальника, тому що значна частка доходів населення — неофіційні доходи.

Ми відпрацьовуємо декілька інших механізмів, які базуються на наших корпоративних можливостях. Найближчим часом вони будуть оприлюднені. В цьому напрямку наша мета — створення умов, які б забезпечили можливості будівництва, придбання і користування житлом. Дуже важливо вибудувати партнерські відносини між забудовником та приватним інвестором.

Які ще пріоритети мають бути в Києві у будівництві соціальних об’єктів?

М. М.: Нестача грошей не дає змоги столиці правильно розвиватися. Пріоритетом видаткової частини бюджету міста Києва має стати створення соціально-побутової сфери — спорудження дитсадків, шкіл, лікарень. В рамках прийнятої Кабміном 1 квітня 2014 року Концепції реформування місцевого самоврядування планується наділити регіони відповідними фінансовими інструментами, які можуть бути використані для реалізації зазначених цілей.

Інша, надзвичайно важлива складова майбутнього як міста в цілому, так і будівельного напрямку зокрема — розвиток інженерної інфраструктури. Інженерне забезпечення Києва — це питання, без вирішення якого немає сенсу говорити про розвиток. Зношені магістральні інженерні мережі складають неабияку небезпеку. Наше завдання — створення умов для забезпечення надійного та безперебійного енерго- та водопостачання споживачів міста, підвищення якості, модернізація роботи систем інженерного забезпечення.

Вирішення усіх вищеперерахованих проблем вважаю своїми першочерговими завданнями як депутата Київської міської ради

За матеріалами газети «Хрещатик»

Всі новини УКРБУД →
Реклама забудовників
Останні новини:
ЖК по вул. Незалежності 22.09.2020 ЖК ЖК по вул. Незалежності

Ранкове Family 22.09.2020 ЖК Ранкове Family

Портал 'Нерухомість від забудовників' 22.09.2020 Портал 'Нерухомість від забудовників'

Клубний будинок Concordia 21.09.2020 ЖК Клубний будинок Concordia

KANDINSKY Odessa Residence 21.09.2020 ЖК KANDINSKY Odessa Residence

Новий Автограф 21.09.2020 ЖК Новий Автограф

ЗОРЯ 21.09.2020 ЖК ЗОРЯ

Andorra 21.09.2020 ЖК Andorra

Новомостицький 21.09.2020 ЖК Новомостицький

AUROOM CITI 21.09.2020 ЖК AUROOM CITI

Всі новини→
Отримуй новини і акції забудовників
  • Нові комплекси (щопонеділка)
  • Новини забудовників (щочетверга)
  • Динаміка будівництва (раз на місяць)

Поставте галочку "Я не робот" і натисніть кнопку "Підписатися на розсилку"

Реклама
Реклама
Популярні забудовники Каталог забудовників →